Vastavalt võimekusele annan ülesandeid erinevatel tasemel – arendavad, lihtsad, standardsed, keerulisemad, loomingulised.
Arendavad harjutused on teksti lugemine märkidega/järeldustega, matemaatilised tehted, nähtuste äratundmine ja ainealaste mõistete seostamine oma kogemusega.
Huviga arvestatakse ülesannetes, kus õpilane saab valida, kuidas ta uurib tunniteemat: kas ta teeb raadiosaadet (podcast), koostab kahooti (et osalejate edukus oleks vahemikus 40-60%), mõõdab ja katsetab või mõtleb välja ärideed.
Projektides retseptiga arvestatakse taju eriärasustega, antakse üks samm korraga ja tagasi minna ei saa.
Tähelepanu hoidmiseks kasutan lastele meeldivat katset, ning seostan tunnitööd katse hoolikaks ettevalmistamiseks, arendamiseks, analüüsimiseks ja ohutusnõuete mõtestamiseks.
Annan võimalust eksida mitu korda, et tekiks seos tegevuse ja tagajärje vahel, küsin, kuidas oleks võinud teha, mida teeme teistmoodi järgmine kord.
Õppeprotsessi hindamiseks varem olen teinud protokolle (plaan vs täitmine), nüüd kasutan testitulemuste võrdlust enne ja pärast.
Õppijate arengu kohta kogun andmeid boonuspunktide tabelis. Classmarker võimaldab vaadata kõik õpilase poolt tehtud tööd ja tulemusi.
Õpiteede personaliseerimiseks olen kasutanud tarkvara Twinery, FB messengerit.